جی کی رولینگ، ویروس کرونا را شکست داد.

متاسفانه متوجه شدیم که در روزهای گذشته جی کی رولینگ، با علائم ویروس کرونا درگیر بوده! بعد خبر پیروزی خودشو بر این ویروس خطرناک تو توییتر اعلام کرد.
البته که به هیچ مرکز درمانی هم نرفته بوده برای تست های مربوطه، ولی خودش گفته تمام علائم و نشانه های کرونا رو داشته.

توییت تشکر جی کی رولینگ
گفته دو هفته مشکل تنفسی شدید داشته و همینطور علائم دیگه که آخر به پیشنهاد همسرش یکی از پزشکان بیمارستان کوئین در انگلیس، از تکنیک متفاوت این پزشک برای نوعی تنفس خاص و رساندن هوا به بخش های عمیق ریه ها استفاده کرده و تونسته ویروس رو شکست بده.

پیشنهاد رولینگ برای تکنیک تنفسیبعد از توییتی که رولینگ در این مورد نوشت و طرفداراشو در جریان سلامتی خودش قرارداد، با پیام های زیادی روبه رو شد. نویسندگانی مثل ای. ال. جیمز بهش تبریک گفت بابت شکست کرونا. بعد این قضیه رولینگ از پیام های محبت آمیز مردم و طرفداراش تشکر کرد و یکبار دیگه به تعریف و تمجید تکنیک تنفسی پزشک انگلیسی پرداخت و گفت روشی بدون هزینه ست و حتی عوارض جانبی هم نداره که بلعکس که میتونه اوضاع عزیزانتون هم بهبود بده.

 

لینک ویدیو در یوتیوب

یه مسئله دیگه ای رولینگ بهش اشاره کرد به تازگی، مخالفتش با فشار زیاد رسانه های اجتماعی بود که به مردم آموزش میده با مهارت های جدید تو دوران قرنطینه سپری کنن. رولینگ اعتقاد داره که گذراندن این روزهای سخت خودش برای خیلی ها با نگرانی و مشکلات زیادی همراهه و نباید مردم رو بابت مسائل دیگه نصیحت کرد:

اگر شما از آن گروه افرادی هستید که پشت‌سرهم به مردم گیر می‌دهید و آن‌ها را به‌خاطر عدم کسب مهارت‌های جدید در این روزهای قرنطینه، افرادی بدبخت و بازنده می‌نامید، شاید بهتر باشد این رفتار خود را ترک کنید. مردم درگیر گرفتاری‌های خیلی زیادی هستند که شما از آن‌ها بی‌خبر هستید.

رولینگ که قبل از این بارها در مورد افسردگی خودش در سال هایی که به عنوان نویسنده هری پاتر شناخته شده بود و دوران سخت زندگی خودش در قالب یک مادر تنها که به دنبال کار بود صحبت کرده بود، در ادامه نوشت:

اینکه بخواهید به ‌زور مردم را بابت عدم یادگیری مهارت‌ها و کارهای جدید در این دوران سرزنش کنید و آن‌ها را تنبل و بی‌انگیزه بدانید، به‌هیچ‌وجه کار جالبی نیست و فقط باعث شرمنده شدن آن‌ها می‌شود.

ما باید یاد بگیریم هرطور که احساس بهتری داریم زندگی کنیم و حس خوب زندگی را در خود تقویت کنیم و به‌این شکل بر مشکلات روحی روانی خود غلبه کنیم، نه اینکه خود را بابت تبدیل نشدن به ابرانسان‌ هایی همه‌کاره سرزنش کنیم.

نظرتون در مورد تکنیک پزشک چیه؟ به نظرتون واقعا ممکنه یا رولینگ با جادو خوب شده؟

تو بخش دیدگاه ها برامون بنویسید.

منبع: زومجی

2 نظرات

 • سلام.
  من یکی از طرفدارای هری پاتر هستم.
  دیشب که داشتم درباره این کتاب با خواهرم حرف میزدم به نکته جالبی رسیدم.شاید یکی از دلایلی که هری پاتر اینقدر زیبا نوشته شده این است که درکنار فانتزی بودن داستان ، منطق هم درآن به کار رفته.
  واقعا از حرف رولینگ درباره این وضعیت موجود لذت بردم.توی این دوران دیگران به خصوص اساتید و معلم ها فکر میکنن که دانش آموزان و دانشجوهایشان چون نمیتوانند از خانه بیرون بروند پس باید با دادن کار های سخت و استرس زیاد به آن ها این خوشی را زهر مارشان کرد.واین درحالی است که افراد در این دوران خیلی فشار روحی تحمل میکند به خصوص بچه ها.
  خیلی خوب میشود اگر ما انسان ها کمی درک داشته باشیم نسبت به هم.

  از سایت قشنگ و زیبای شما خیلی سپاس گذارم.

  • سلام پاترهد عزیز، خیلی ممنون بابت نظر خوبتون.
   بله دقیقا هری پاتر و دنیاش علاوه بر تخیل و فانتزی بودن هم فلسفه و هم منطق درش بکار رفته.
   واقعا خودتون هم به نکته جالبی اشاره کردین. ??

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *